ПЕРША ПЕРЕМОГА У НОВОМУ РОЦІ

18 січ. 2019
Продовжуючи зимові свята, 18 січня 2019 року вихованці Будинку творчості дітей та юнацтва, вокальна студія «БРЕВІС», керівник Оліферовська А.С., брали участь в обласному святі-фестивалі «Щедрий вечір – 2019», який відбувся в КЗ «Харківський обласний Палац дитячої та юнацької творчості»!

ІІІ Обласне свято-фестиваль «Щедрий вечір» проводиться з метою збереження та примноження культурної спадщини України, Слобожанського краю, вивчення традицій та звичаїв українського народу, сприяння їх подальшій популяризації серед дітей та учнівської молоді.

Захід започаткований Департаментом науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації та Харківським обласним відділенням  Всеукраїнського об’єднання  ветеранів в рамках впровадження регіонального проекту «Різдвяна колядка».

Захід проводиться з метою активізації розширення напрямків краєзнавчих досліджень та підтримки юних виконавців, краєзнавців і народознавців, які збирають, досліджують, вивчають та відтворюють звичаї  та традиції Слобожанського краю, регіонів України.                                               Обрядові пісні — це пісні, які виконувались під час різних народних свят та обрядів. Ці пісні тісно зв'язані з язичницькими віруваннями. Слов'яни вірили в сили природи, в духів природи та вважали, що обрядовими піснями можуть вплинути на них та примусити їх діяти в бажаному напрямку.

А нам дуже подобаються всі новорічно-різдвяні свята, і ми вирішили відтворити декілька обрядів в одному виступі – це щедрування, посівання, віншування та привітання!                                                                                     Вперше приїхавши на такий фестиваль, дітей переповнювало хвилювання, бо колективів було більше 20, і з них половина, які вже знайомі з цим святом! Але учасникам вокальної студії Галашко Максиму, Мусієнко Марії, Іщенко Вікторії, Міщенко Аліні, Молчановій Олександрі, Бакай Анні, Бакай Дар’ї, Протасовій Катерині, Ткачовій Дар’ї та Вершині Євгену дуже сподобалось свято. Кожен район представляв різні зимові обряди та співали багато цікавих пісень!                                                                                                  А також дуже сподобалось компетентне журі, які уважно слухали учасників та підтримували їх. Головою суддівської колегії був ВОЛОДИМИР ДЖУРА, актор театру та кіно, режисер постановник в області мистецьких заходів та театральних видовищ; ТЕТЯНА ПІДБЕРЕЗКІНА, заступник директора з навчально-методичної роботи Харківського обласного Палацу дитячої та юнацької творчості; МИКОЛА МОХ, член Харківської обласної організації «Національна спілка письменників України»; ГАЛИНА БРЕСЛАВЕЦЬ, старший викладач кафедри українського народного співу факультету музичного мистецтва Харківської державної академії культури, лауреат Всеукраїнських конкурсів.                                                                             У дружній атмосфері, час плинув непомітно, вже й наша черга йти на сцену й завойовувати прихильність суддів та глядачів!                                Довге очікування, яке діти провели у фотосесії, і ось оголошують результати: «Дипломом  переможця обласного свята-фестивалю «Щедрий вечір – 2019» нагороджується вокальна студія «БРЕВІС» за зайняте ІІІ місце в номінації «Обрядова дія»! І тільки потім, дівчатка видихнули з полегшенням! А приємним бонусом було інтерв’ю одразу ж після нагородження. «Ми дуже задоволені результатом, так як вперше брали участь в такому святі. А всім українцям хочемо побажати, щоб любили та цінували наші звичаї і традиції. І наступного року повернемося за І місцем»,  – ділилися враженнями від фестивалю діти.

Вітаєм з Різдвом, з Новим роком вітаєм!
Бажаєм вам щастя, здоров'я бажаєм!
Хай серце р
адіє, душа хай співає,
А настрій святковий весь рік не зникає!

А.ЛЕСІВ, культорганізатор БТДЮ